90tiny

Text  uveřejněný na našem webu v roce2013, kdy  Divadelní soubor Řevnice slavil devadesátiny. 

 

Přátelé, příznivci, diváci, ale i vy samotní herci, režiséři, autoři, technici... 

je tu rok, kdy máme mimořádný důvod slavit! Proč? Divadelní soubor Řevnice se stává devadesátníkem. Ale pozor, je devadesátníkem (celkem) svěžím, fungujícím,devadesátníkem aktivním, optimistickým, atraktivním… Prostě na své křížky nevypadá. Což je skvělé! Být u této divadelní kulatiny je čest. Ale i závazek. Minimálně v tom…Když už to náš soubor dotáhl až sem, bylo by dobré udělat všechno pro to, aby si ještě 10 roků (minimálně!)  přidal.

A se vší parádou, protože jak vidno – on umí! Zkusme to… Sluší se děkovat otcům zakladatelům a matkám zakladatelkám, že tu DSŘ vůbec je, ale i těm, kteří soubor posilovali. Kteří v něm hráli, tančili, zpívali, šili kostýmy, stavěli kulisy, napovídali,

zvučili, byli inebyli vidět… Všem, kteří tu s nadšením a ochotně ochotničili. A dál ochotničí! Tedy? Před každým, kdo dal kus srdce řevnickému divadlu, a sem tam mu něco obětoval, klobouk dolů! 90ku slavíme divadlem. Diváci na jevišti, herci v hledišti, ale na obou stranách s trochou slavnostní atmosféry navíc. A kdy si dáme společnou sklenku? To se včas všichni dozvíte. Soubore: „Na tebe!