Cena (orientační) vstupného

Lesní divadlo:                 Kino Řevnice

dospělí..............120 Kč                 dospělí..........100 Kč

důchodci.............80 Kč

Vstupenky v prodeji na místě před představením

Lesní slavnosti divadla

 


 

 

LESNÍ SLAVNOSTI DIVADLA 2012

25.8. – 1.9.2012

Lesní divadlo Řevnice, Řevnice u Prahy

www.divadlovlese.cz

 

Řevnické Lesní divadlo přivítá letos již 8. ročník divácky velmi atraktivního divadelního festivalu Lesní slavnosti divadla, neboli zkráceně a omamně LSD.

 

Divadelní menu letošního ročníku nabídne přehlídku titulů dvou profesionálních divadel a jedno představení pro děti. Opět po roce přijede do Řevnic brněnské Divadlo Husa na provázku, které celé klání zahájí, a následovat ho bude již tradiční účinkující, pražský soubor Dejvického divadla, které bude hrát po čtyři následující večery. Konec festivalu bude patřit dětem, které se můžou těšit na hudebně-divadelní Kabaret v podání Kašpárka v rohlíku.

 

Festival se jako již tradičně uskuteční v posledních srpnových dnech – od 25.8. do 1.9.2012.

 

PROGRAM LSD 2012:

 

25.8., 20:00 – Divadlo Husa na provázku – Lásky jedné plavovlásky

26.8., 20:00 – Divadlo Husa na provázku – Romeo, Julie a já

28.8., 20:00 – Dejvické divadlo - Dealer´s Choice

29.8., 20:00 – Dejvické divadlo - Dealer´s Choice

30.8., 20:00 – Dejvické divadlo - Ucpanej systém

31.8., 20:00 – Dejvické divadlo - Ucpanej systém

1.9.,   15:00 – Kašpárek v rohlíku – Kabaret II.

 

Vstupenky na všechny tituly je možné zakoupit v předprodejní síti Ticketstream a v Městském kulturním středisku v Řevnicích. Data spuštění předprodejů jsou uvedena na festivalových stránkách www.divadlovlese.cz

 

Webové stránky festivalu: www.divadlovlese.cz 

 

Pořadatel festivalu: MMC Praha, s.r.o.

Kontaktní osoba: Tereza Erbenová, tel: 239 043 142, t.erbenova@mmcpraha.cz

 

ANOTACE K JEDNOTLIVÝM PŘEDSTAVENÍM:

 

Lásky jedné plavovlásky / Miloš Forman, Ivan Passer, Jaroslav Papoušek

Představení je scénickým přepisem filmového scénáře v úpravě Vladimíra Morávka a je založen na zkoumání fenoménu 60. let, v němž se „láska jedné plavovlásky“ odehrává. Intimní příběh mladého páru směřující k totální deziluzi se tak stává metaforou osudu celé naší společnosti.

 

Romeo, Julie a já / Jiří Jelínek

Co všechno lze ještě říci o lásce, Jiřím Jelínkovi a jeho milencích a Shakespearovi aneb co se stane, když se na jednom místě sejde šest mužů a větší počet kuchyňských spotřebičů. Comeback Jiřího Jelínka v nové autorské inscenaci, ve které se setkáte s nejslavnějším příběhem o lásce a utrpení.

 

Dealer´s choice / Patrick Marber

Zaměstnanci jedné londýnské restaurace se každou neděli setkávají v suterénu podniku k partičce pokeru. Jednoho dne se objeví záhadný muž, jak se záhy ukáže, profesionální hráč. Majitel restaurace jej pozve k hracímu stolu. Rozehrává se napínavá partie, v níž zdaleka nejde jen o karty.

Inscenace v režii autora byla v roce 1995 oceněna prestižní britskou divadelní cenou jako komedie roku.

 

Ucpanej systém / Irvine Welsh

Nejsprostší inscenace v historii DD! Představení se odehrává v zaplivané hospodě kdesi ve Skotsku, kde se scházejí místní otrapové, sedí u piva, hrajou karty a baví se o ženských a fotbalu. Mluví hůř než dlaždiči po desátém pivu. Skrz obhroublost a otevřenou vulgaritu prosakuje všemi divadelními póry až hrabalovská lidskost a cit.

 

Kašpárek v rohlíku – Kabaret II.

Uhozený divadelní kabaret Jihočeského divadla, plný veselých písniček, scének, pojančených bláznivin a dobře praštěných postaviček. Ministerstvo hovadin varuje: Kabaret není jedlý pro suchary, učitele se špičatými nosy a Boženu Němcovou!  Vystoupení je zasazeno do dějového rámce na téma: Kašpárek asi umřel, co budeme dělat?