KUDY K LESNÍMU DIVADLU V ŘEVNICÍCH?

 

AUTEM

 

 

Z Prahy se vydáte po Strakonické ulici:
Směr Radotín - na Radotín odbočit před Lahovickým mostem a dále přes Černošice, Dobřichovice a Lety do Řevnic. Potom projet Řevnicemi směr Mníšek pod Brdy (za náměstím doleva a stále do kopce).
směr Mníšek pod Brdy - stále po Strakonické přes Lahovický most směr Mníšek pod Brdy. Před Mníškem odbočit doprava na Řitku a Řevnice. Na další křižovatce je Řitka doprava, Řevnice doleva. Potom rovně podél dálnice až na křižovatku "T". Zde doprava a potom lesem do Řevnic (viz mapa)
Z Berouna: na Koněprusy, Měňany, Liteň a Zadní Třebaň do Řevnic. Před náměstím v Řevnicích doprava směr Mníšek pod Brdy. Dále viz mapa níže.

PARKOVÁNÍ
u nákupního centra (proti Lidovému domu) a dále pěšky (7 minut)  

 

VLAKEM

 

 

- z nádraží Praha-Smíchov jezdí vlak pravidelně každou půlhodinu.
Odjezd je vždy v celou hodinu + 19 minut a v celou hodinu + 43 minut.
Cesta trvá 26 minut. Lístek by měl stát zhruba  37 Kč.
- z nádraží Beroun jezdí vlak pravidelně každou půlhodinu.
Odjezd je vždy v celou hodinu a v celou + 30 minut.
Cesta trvá 16 minut. Lístek by měl stát zhruba  28 Kč.
- z nádraží Řevnice:
se vydáte na náměstí, odkud  vzhůru, pak vlevo, kde vás asi po 150 m navedou cedule do lesa (podrobně viz mapa níže).

 

NA KOLE

 

 

Z Prahy je to na koledo Řevnic  20 – 30 km, záleži na zvolené trase.
Výletní trasa z Bráníka do Řevnic přes Karlík
Přes:  Z Prahy přes Braník (cyklotrasa), stále podél Vltavy do Zbraslavi (vesměs po rovince), odtud po červené TZ až do Karlíku, potom Lety, Řevnice.

Od Radotína vás cesta nejprve zavede na vedlejší silnici, která stoupá a v půli kopce zahnete ostře do lesa. Zde vás uvítá ještě větší kopeček. Doporučujeme proto využít silnice, která vede směrem na Třebotov a poté zahnout na červenou TZ, která tuto silnici protíná. Následuje menší výjezd a poté sjezdík lesem až na Solopysky. Čeká nás další dlouhý výjezd kopcem a polní cestou, poté sjezd a další výstup před Vonoklasy, po stezce pak hrad Karlík, obec Karlík, Lety, Řevnice náměstí a pak již dále vlevo do kopce k lesu a podle cedulí pak k Lesnímu divadlu.
Přímá trasa z Radotína kolem Berounky
Přes: Všenory. V Radotíně vystoupíte z vlaku a  z nádraží se dáte k řece. Po jejím levém břehu se dostanete do Dolních Černošic, Černošic, přes Dolní Mokropsy pak dále do Všenor, a Dobřichovic. Zde upozorňujeme na hezký zámeček se vzácnou malolistou lípou a nevšední kaskádový jez s občerstvením, které najdete na druhém břehu řeky. Dále je to už jen pár kilometrů do Řevnic, kde se v obci dáte za náměstím doleva do kopce k lesu, kde pak podle cedulí dorazíte až k Lesnímu divadlu.
V areálu lesního divadla vám vyhradíme prostor, kam si můžete kolo odložit. 

Zdroj: www.divadlovlese.cz, mšm